Jsme konzultační společnost pro oblast ESG

Udržitelnost je součástí naší firemní DNA. Řešíme ji nejen s našimi klienty, ale je naší hlavní hodnotou v práci i v osobním životě.

Na počátku Fair Venture stály v roce 2018 dvě generace jedné rodiny Dan a Lenka Heuerovi. Vedla nás myšlenka, že prosperita a odpovědné podnikání mohou jít ruku v ruce. Chtěli jsme hledat a nabízet řešení spíš než hlásat, co všechno je špatně. Tím se řídíme dodnes.

Náš tým

Dan

CEO

Příroda mě vždycky fascinovala a vnímání různých environmentálních problémů mě přimělo vystudovat sociální ekologii. Následně jsem se stal lektorem v lesní školce a následně jsem pracoval v environmentální neziskové organizaci. To vyvrcholilo založením Fair Venture v roce 2018. Odpovědné podnikání pro mě představuje nejen změnu firemních procesů, ale zejména změnu myšlení, kterou se snažím ve firmách prosadit. Hledám cesty, jak mohou firmy prosperovat a zároveň být přínosem pro společnost i životní prostředí.

Lenka

COO

Mou prací bylo vždy budovat a vést týmy pro pobočky firem. Zákoutí lidské psychiky mě zajímalo v profesním i osobním životě. Po 20ti letech kariéry jsem se rozhodla postavit se na vlastní nohy a dělat to, co mě nejvíce baví. Absolvovala jsem proto certifikovaný kurz neurocoachingu. Motivace, interní komunikace a worklife balance jsou pro udržitelnost firem klíčové. Proto jsme s Danem založili Fair Venture a já se věnuji tomu, jak ji předat co nejvíce organizacím.

Martin

CMO

K udržitelnosti, ikdyž se tomu tak neříkalo, mě vedli už rodiče. Vždycky jsem měl blízko k přírodě a přirozeně aplikoval principy udržitelnosti v osobním i pracovním životě. Prošel jsem si nejrůznějšími firmami od médií po výrobní firmy.střední velikosti až po velké společnosti a 5 let byl i na volné noze. Vždy jsem zastával různé pozice v oblasti marketingové komunikace a posléze i vývoji produktů, které mne nejvíce naplňovaly. Právě kombinací zkušeností z nejrůznějších firem a oborů a pozitivním přístupem k impactovým tématům bych chtěl ovlivňovat co nejvíce firem.

Honza

Senior consultant

Osm let jsem byl aktivním skautem. Naučil jsem se tam poznávat a respektovat přírodu a aktivně se podílet na řešení společenských problémů. Od té doby jsem prošel několika konzultantskými i manažerskými rolemi, nejdéle v oblasti nových technologií v energetice, a k udržitelnosti jsem to měl vždy blízko. Ve Fair Venture chci pomáhat firmám zaměřit se na oblasti, ve kterých mohou mít největší pozitivní dopad a hledat cesty, jak jej dosáhnout.

Anna

Senior consultant

Po letech zkušeností v korporátním světě jako business analytička a IT projektová manažerka jsem se rozhodla hledat smysluplnější směr. Cestu k udržitelnosti jsem nastartovala nejprve v osobním životě, kdy jsem si začala uvědomovat sílu a potřebu jednání respektujícího naši planetu a život kolem nás. Současně jsem začala rozšiřovat své znalosti studiem problematiky ESG. Tato transformace mě nasměrovala k hledání profese, kde budu moct aktivně přispívat k pozitivnímu vlivu na planetu.

Karolína

Project manager

Udržitelnost a péči o okolní svět (nejen živou a neživou přírodu, ale také udržování dobrých vztahů mezi lidmi) vnímám jako nedílnou součást svého života již od útlého věku. Snažím se ve svém každodenním životě jít příkladem svému okolí a ukazovat méně konzumně orientovaný životní styl. Se svými dětmi hodně diskutuji o udržitelném způsobu života.
Baví mne zorganizovat veškeré aktivity tak, abychom minimalizovali negativní dopad na své okolí

Bára

Junior consultant

K udržitelnosti jsem došla nejprve v osobním životě. Zajímalo mě, jak mohu osobně přispět a jak pomoci zmírnit negativní dopady na životní prostředí. Po škole jsem se snažila věnovat se udržitelnosti i pracovně, což se mi podařilo v Czechitas na projektové pozicí a ve Změně k lepšímu na pozici account manažerky. Udržitelnost pro mě znamená společný cíl, který bychom jako společnost měli mít a ke kterému můžeme každý přispět svým dílem.

Kariéra

Ve Fair Venture máme společný cíl: aby se udržitelnost stala přirozenou a opravdovou součástí byznysu. Pod našima rukama vznikají plány, jak toho dosáhnout. Dělá nám radost vidět, jak se naši klienti posouvají kupředu. Hledáme nové kolegy, kteří s námi tuhle radost budou sdílet. Jestli chcete vědět více, pošlete nám e-mail.

Své místo mají v našem týmu i studenti obeznámení s oborem, kteří chtějí své znalosti zdokonalovat formou stáže. Protože si mladých talentovaných lidí vážíme, jsou stáže u nás placené.