Jsme konzultační společnost pro oblast ESG

Udržitelnost je součástí naší firemní DNA. Řešíme ji nejen s našimi klienty, ale je naší hlavní hodnotou v práci i v osobním životě.

Na počátku Fair Venture stály v roce 2018 dvě generace jedné rodiny Dan a Lenka Heuerovi. Vedla nás myšlenka, že prosperita a odpovědné podnikání mohou jít ruku v ruce. Chtěli jsme hledat a nabízet řešení spíš než hlásat, co všechno je špatně. Tím se řídíme dodnes.

Náš tým

Dan

CEO

Příroda mě vždycky fascinovala a vnímání různých environmentálních problémů mě přimělo vystudovat sociální ekologii. Následně jsem se stal lektorem v lesní školce a následně jsem pracoval v environmentální neziskové organizaci. To vyvrcholilo založením Fair Venture v roce 2018. Odpovědné podnikání pro mě představuje nejen změnu firemních procesů, ale zejména změnu myšlení, kterou se snažím ve firmách prosadit. Hledám cesty, jak mohou firmy prosperovat a zároveň být přínosem pro společnost i životní prostředí.

Lenka

COO

Mou prací bylo vždy budovat a vést týmy pro pobočky firem. Zákoutí lidské psychiky mě zajímalo v profesním i osobním životě. Po 20ti letech kariéry jsem se rozhodla postavit se na vlastní nohy a dělat to, co mě nejvíce baví. Absolvovala jsem proto certifikovaný kurz neurocoachingu. Motivace, interní komunikace a worklife balance jsou pro udržitelnost firem klíčové. Proto jsme s Danem založili Fair Venture a já se věnuji tomu, jak ji předat co nejvíce organizacím.

Martin

CMO

K udržitelnosti, ikdyž se tomu tak neříkalo, mě vedli už rodiče. Vždycky jsem měl blízko k přírodě a přirozeně aplikoval principy udržitelnosti v osobním i pracovním životě. Prošel jsem si nejrůznějšími firmami od médií po výrobní firmy.střední velikosti až po velké společnosti a 5 let byl i na volné noze. Vždy jsem zastával různé pozice v oblasti marketingové komunikace a posléze i vývoji produktů, které mne nejvíce naplňovaly. Právě kombinací zkušeností z nejrůznějších firem a oborů a pozitivním přístupem k impactovým tématům bych chtěl ovlivňovat co nejvíce firem.

Tereza

Senior consultant

K udržitelnosti jsem došla přes sociální témata ve svém původním oboru – tréninku a rozvoji a zájem o cestování a krásy přírody. V rámci velké korporace jsem se pak věnovala strategii udržitelnosti ve všech jejích parametrech (ESG) a reportingu. Díky tomu jsem měla možnost pracovat s různými postupy, jak zavádět udržitelnost také do firem. Věřím, že respekt k přírodě by měl být součástí našich každodenních rozhodnutí.

Honza

Senior consultant

Osm let jsem byl aktivním skautem. Naučil jsem se tam poznávat a respektovat přírodu a aktivně se podílet na řešení společenských problémů. Od té doby jsem prošel několika konzultantskými i manažerskými rolemi, nejdéle v oblasti nových technologií v energetice, a k udržitelnosti jsem to měl vždy blízko. Ve Fair Venture chci pomáhat firmám zaměřit se na oblasti, ve kterých mohou mít největší pozitivní dopad a hledat cesty, jak jej dosáhnout.

Petra

Project manager

Lásku k živé i neživé přírodě, vyhodnotit si co potřebuji a myslet a dělat věci dlouhodobě mě učili už rodiče. Ve velké korporaci jsem se dostala do dobrovolnického sdružení, kde jsem se naučila organizovat udržitelné projekty a prohloubila své nadšení do motivování ostatních přemýšlet globálně, jednat lokálně. Věřím, že malá změna vytvoří veliký rozdíl a že začít musíme u sebe.

Bára

Junior consultant

K udržitelnosti jsem došla nejprve v osobním životě. Zajímalo mě, jak mohu osobně přispět a jak pomoci zmírnit negativní dopady na životní prostředí. Po škole jsem se snažila věnovat se udržitelnosti i pracovně, což se mi podařilo v Czechitas na projektové pozicí a ve Změně k lepšímu na pozici account manažerky. Udržitelnost pro mě znamená společný cíl, který bychom jako společnost měli mít a ke kterému můžeme každý přispět svým dílem.

Kariéra

Ve Fair Venture máme společný cíl: aby se udržitelnost stala přirozenou a opravdovou součástí byznysu. Pod našima rukama vznikají plány, jak toho dosáhnout. Dělá nám radost vidět, jak se naši klienti posouvají kupředu. Hledáme nové kolegy, kteří s námi tuhle radost budou sdílet. Jestli chcete vědět více, pošlete nám e-mail.

Své místo mají v našem týmu i studenti obeznámení s oborem, kteří chtějí své znalosti zdokonalovat formou stáže. Protože si mladých talentovaných lidí vážíme, jsou stáže u nás placené.